Pakowanie w folię stretch

Odpowiednie pakowanie towarów stanowi podstawę nie tylko dla branży e-commerce, choć właśnie w niej nabiera wyjątkowego znaczenia. Każde zamówienie musi przecież dotrzeć w optymalnej kondycji do adresata.

Za jeden z podstawowych materiałów pakowych uznaje się folię stretch, która w ostatnim czasie zdobyła szerokie grono zwolenników. Czy rzeczywiście jest to tak przydatny materiał? Jak go najlepiej wykorzystać? O tym napiszemy poniżej.

Czym jest folia stretch?

Historia tego materiału pakowego sięga zamierzchłej przeszłości i wiąże się z nieudanym eksperymentem, który miał doprowadzić do wytworzenia wodoodpornego obrusu. Tak powstałe tworzywo z czasem udoskonalano, poprawiając jego parametry i właściwości, aż powstała folia, którą stosujemy obecnie.

Nowoczesną folię stretch produkuje się z polietylenu. Jest to niezmiernie ciekawy materiał. Folia wyróżnia się wysoką rozciągliwością i termokurczliwością. Łatwo przywiera do rozmaitych powierzchni, dokładnie okrywając przedmiot, który się w nią zawija.

Stretch występuje w różnych grubościach i wariantach barwnych. Można choćby spotkać się z folią bezbarwną, a także czarną lub niebieską.

W jakim celu zawija się przedmioty w folię stretch?

Stretch stanowi fenomenalną ochronę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Zabezpiecza przedmiot przed przypadkowym zabrudzeniem lub zarysowaniem. Stanowi cienką, ale solidną warstwę, która nie przepuszcza do wnętrza wilgoci i ogranicza ryzyko zalania towaru wodą.

Folia jest łatwa w użyciu. Pozwala szybko i sprawnie zabezpieczyć przedmiot na czas transportu lub składowania. Idealnie przywiera do powierzchni. Można jej użyć również do zabezpieczania produktów o nieregularnej formie, wykonanych z różnych materiałów.

Jeśli zależy nam na zawinięciu przedmiotu, który później ma być łatwy do zidentyfikowania, najczęściej stosuje się folię bezbarwną. Ma to szczególne znaczenie na przykład w magazynach. Jeżeli paczka ma być natomiast w pełni anonimowa, a osoby postronne nie mogą poznać jej zawartości, wówczas używa się stretchu czarnego lub niebieskiego.

Zastosowanie folii stretch w przemyśle i e-commerce

Obok kartonu i folii bąbelkowej stretch zalicza się do najpopularniejszych materiałów pakowych, które można znaleźć choćby w sklepie: https://e-hurtownia-opakowan.pl, pełnym wysokiej jakości, praktycznych produktów do pakowania.

Używa się go do pakowania pojedynczych przedmiotów, paczek o prostej lub nieregularnej formie. Idealnie sprawdza się także do zabezpieczania palet. Dzięki owinięciu ich grubą warstwą folii udaje się uchronić ładunek przed przypadkowym przesuwaniem się, co mogłoby doprowadzić do zniszczenia towaru.

W zależności od sposobu użytkowania warto postawić na folie ręczne lub montowane w specjalnych dyspenserach do pakowania mechanicznego, co znacząco usprawnia pracę. Urządzenia tego typu przyspieszają pracę i sprawiają, że pakowanie przebiega znacznie efektywniej.

Folia stretch – praktyczna i ekonomiczna

Folia stretch często stanowi podstawowy sposób zabezpieczania paczek. Niejednokrotnie przydaje się też jako jedna z warstw w perfekcyjnie pakowanych przesyłkach. Jest trwała, rozciągliwa i bez trudu można ją znaleźć w każdym sklepie z materiałami pakowymi. Stąd też trudno się dziwić, że zyskała tak wielką popularności i stosuje się ją niemal w każdym biznesie na co dzień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here