Outsourcing HR we Wrocławiu

Outsourcing, czyli korzystanie z różnych usług przydatnych biznesowi świadczonych przez zewnętrzne podmioty, cieszy się bardzo dużą popularnością. Firmy chętnie wynoszą poza swoje struktury takie obszary prowadzenia biznesu, jak księgowość, sprzedaż, logistyka, transport, a coraz częściej także obsługa kadrowo-płacowa i pozyskiwanie pracowników. Te ostatnie usługi mogą być świadczone w ramach outsourcingu HR, który we Wrocławiu i regionie cieszy się bardzo dużą popularnością wśród przedsiębiorców. Jakie korzyści z outsourcingu HR może odnieść Twoja firma? Sprawdź to w naszym artykule.

Czym dokładnie jest outsourcing HR?

Outsourcing HR to usługa, w ramach której profesjonalna agencja przejmuje na siebie wszystkie obowiązki związane zarówno z pozyskiwaniem pracowników do firmy klienta, jak i ich obsługą kadrowo-płacową. Tym samym przedsiębiorca przekazuje kluczowe kwestie rekrutacyjne profesjonalistom, nie musząc zajmować się nimi osobiście czy obciążać nimi pracowników.

Przykładem działań podejmowanych w ramach outsourcingu HR jest uzupełnienie braków kadrowych przedsiębiorstwa pracownikami tymczasowymi, za których znalezienie i zweryfikowanie bezpośrednio odpowiada agencja HR. To ona staje się ich faktycznym pracodawcą, a następnie deleguje ich do pracy w firmie klienta. Zaangażowanie przedsiębiorcy ogranicza się tutaj tylko do wyznaczenia stanowisk i ewentualnie przeprowadzenia instruktażu dla pracowników.

Po stronie agencji pozostają takie kwestie, jak wypłacanie pracownikom pensji, odprowadzanie za nich składek do ZUS, transport pracowników do i z miejsca pracy, a także – w przypadku cudzoziemców – zapewnienie opieki tłumacza, pomoc w zorganizowaniu sobie życia w Polsce, znalezieniu mieszkania, założeniu konta w banku etc.

Więcej o tym, czym dokładnie jest outsourcing HR przeczytasz w artykułach na stronie internetowej https://crewforyou.pl/aktualnosci/.

Dzięki outsourcingowi HR zaoszczędzisz mnóstwo czasu

Podstawową i szczególnie kuszącą dla zapracowanych przedsiębiorców korzyścią wynikającą z outsourcingu HR jest właśnie oszczędność czasu. W sytuacji, gdy większość obowiązków związanych z rekrutowaniem oraz obsługą pracowników spoczywa na barkach agencji, przedsiębiorca może się skupić na czymś zupełnie innym, w tym na zarządzaniu biznesem. Zyskuje również czas na sprawy prywatne, co jest bardzo ważne w przypadku tych właścicieli, którzy obecnie bezpośrednio odpowiadają za wszystkie obszary swoich biznesów.

Zoptymalizowanie kosztów działalności przedsiębiorstwa

Outsourcing HR może i powinien być traktowany w kategorii inwestycji. Skorzystanie ze wsparcia profesjonalistów przyniesie firmie realne i odczuwalne oszczędności – nie tylko na samej rekrutacji, ale też kosztach zatrudnienia.

W ramach usługi outsourcingu HR agencja może zaoferować klientowi dostęp do pracowników tymczasowych (tzw. leasing pracowniczy), którzy stanowią dużo mniejsze obciążenie finansowe dla przedsiębiorstwa. Nie ma tutaj potrzeby tworzenia nowych etatów, co pozwala zredukować liczbę stałych stanowisk do niezbędnego minimum.

Przekłada się to również na bezpieczeństwo biznesu, zwłaszcza wtedy, gdy pracodawca planuje zwiększenie zatrudnienia z uwagi na otrzymanie dużego zlecenia, natomiast nie ma pewności, czy za kilka miesięcy wciąć będzie potrzebować tak licznej kadry.

Optymalizacja kosztów polega również na tym, że outsourcing HR jest usługą świadczoną przez inne przedsiębiorstwo i rozliczaną w modelu B2B. Agencja wystawia klientowi fakturę, którą ten może rozliczyć w swojej działalności – jest to o wiele korzystniejsze rozwiązanie w porównaniu z tworzeniem nowych etatów.

Najważniejszą korzyścią wynikającą z outsourcingu HR jest natomiast przerzucenie żmudnych formalności związanych z zatrudnianiem pracowników na profesjonalną agencję HR. Agencja przejmuje wszystkie obowiązki rekrutacyjne oraz kadrowo-płacowe, a więc obszary, które – obok księgowości – są najbardziej uciążliwe dla przedsiębiorcy.

Outsourcing HR we Wrocławiu swoim klientom oferuje Agencja pracy Crew For You – jedna z najwyżej ocenianych agencji pracy w regionie. Z jej pełną ofertą możesz się zapoznać na stronie internetowej https://crewforyou.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here