Kancelaria prawnicza informacje

Po zaliczeniu pięciu lat studiów magisterskich oraz odbyciu aplikacji możemy nazywać się w pełni prawnikiem i z takim tytułem występować w sądzie lub reprezentować klienta. Oczywiście od tego jaką aplikację wybraliśmy zależeć będzie nasza dalsza ścieżka kariery. Możemy zająć się prawem karnym i zostać adwokatem, a możemy także pójść w prawo cywilne oraz rodzinne.

Miejsce pracy

Należy pamiętać, że kancelaria prawna to miejsce naszej pracy i dlatego powinniśmy na niej zawiesić nasze tytuły oraz osiągnięcia naukowe. W ten sposób ludzie, którzy będą chcieli skorzystać z naszych usług mogą się o nas trochę dowiedzieć i dzięki temu szybciej podjąć decyzję. Warto korzystać z zasady zadbania o klienta i zatrzymania go na dłużej. Jeżeli jednemu klientowi będą odpowiadać nasze usługi to nie tylko będzie z nich korzystał częściej, ale może nas także polecić swojemu sąsiadowi, który także skorzysta z usług naszej kancelarii. Dlatego tak ważna jest własna kancelaria prawna oraz doświadczenie w sprawach cywilnych lub karnych.

Spółka komandytowa

Warto zauważyć, że spółkę komandytową mogą prowadzić tylko adwokaci lub radcy prawni. Inne osoby nie są uprawnione do prowadzenia tego rodzaju spółki i dlatego nie mogą oni jej prowadzić. Komornik wykonuje swoją pracę w terenie, dlatego nie wymaga on prowadzenia kancelarii prawnej. Często posiadając dług korzystamy z usług prawnika, ponieważ posiadają oni dużą wiedzę na temat ustawy o kredycie konsumenckim. Zdecydowanie najbardziej przykre są sprawy, w których głównym celem jest oddanie długu lub wydalenie dłużnika z mieszkania. Niestety dura lex sed lex i dlatego trzeba też takie wyroki wykonywać, ponieważ inaczej przepisy prawa nie miałyby sensu.

Wykonywanie pracy

Żeby wykonywać taką pracę trzeba mieć bardzo odporną psychikę i nie popadać łatwo w paranoję, ponieważ trzeba się liczyć z tym, że ludzie często potrafią być agresywni. Praca radcy prawnego oraz adwokata jest zdecydowanie spokojniejsza, jednak nie oznacza to, że brakuje tu wrażeń. Wręcz przeciwnie, ciekawe potyczki sądowe czasami potrafią konkretnie zagotować krew w żyłach. Trzeba być bardzo zdyscyplinowanym, żeby wykonywać zawód prawnika i trzeba z bólem przyznać, że nie każdy nadaje się do wykonywania tej profesji. Niezbędna jest dobra pamięć oraz stalowe nerwy, żeby poradzić sobie z niektórymi klientami.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Aliant.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here