magazyn wynajem

Żadna firma handlowa ani przemysłowa nie może się obejść bez magazynów. Dlatego też przedsiębiorcy stają przed pytaniem o wybór magazynów. W tym artykule przyjrzymy się szczegółowo, jak wybrać magazyn, jakie kryteria selekcji zastosować itd.

Magazyny na wynajem

Działalność produkcyjna i handlowa wiąże się nie tylko z koniecznością zapewnienia odpowiedniej powierzchni, sprzętu, personelu, ale również z organizacją logistyki magazynowej. W końcu żaden biznes tego typu nie może się rozwijać bez magazynu. Przedsiębiorca staje więc przed krytycznym zadaniem wyboru odpowiedniego lokalu. Na co zwracać uwagę, jakie kryteria brać pod uwagę w pierwszej kolejności i co odróżnia zły magazyn od dobrego, omówimy w tym artykule.

Wynajem magazynu

Działalność przemysłowa i handlowa wiąże się nie tylko z koniecznością zapewnienia odpowiedniej powierzchni, sprzętu i personelu, ale także z organizacją logistyki magazynowej. W końcu żaden biznes tego typu nie może się rozwijać bez magazynu. Przedsiębiorca staje więc przed krytycznym zadaniem wyboru odpowiedniego lokalu. Na co zwracać uwagę, jakie kryteria brać pod uwagę w pierwszej kolejności i co odróżnia złe centrum magazynowe od dobrego.

Magazyn wynajem

Wskaźnik powierzchni magazynowej. Jego wielkość zależy od ilości przechowywanych towarów, jak również od konkretnego sposobu magazynowania. Wielkość drzwi. Kryterium to jest szczególnie ważne w przypadku towarów wielkogabarytowych. Jaka jest odległość od głównych arterii komunikacyjnych? Im bliżej nich znajduje się pokój, tym lepiej. Ponadto, przewidując ten aspekt, najemca będzie mógł z wyprzedzeniem oszacować dodatkowe koszty. Rodzaj produktu przechowywanego w magazynie. Znajomość tych informacji pozwoli Ci podjąć decyzję o wyborze rodzaju lokalu. Należy pamiętać, że niektóre z towarów powinny być przechowywane w określonych warunkach, które są przewidziane w normach i przepisach krajowych. Na przykład małe towary mogą być przechowywane w pudełkach, podczas gdy duże towary wymagają innego podejścia do magazynowania.

Ogólny stan pokoju. Upewnij się, że nadaje się on do użytku i nie wymaga rozległych prac naprawczych. Należy wziąć pod uwagę nie tylko ściany, ale również konstrukcję dachu. Ważna jest również zgodność z przepisami przeciwpożarowymi. Obecność niektórych elementów wyposażenia. Aby umożliwić jak najbardziej efektywne przechowywanie produktów, konieczne jest wyposażenie pomieszczenia w odpowiedni sprzęt. Obejmuje to wszelkiego rodzaju palety, regały, półki i urządzenia do załadunku i rozładunku. Wolne od szkodników. Ważne jest, aby pomieszczenia były wolne od gryzoni i wszelkiego rodzaju insektów – pcheł, mrówek, karaluchów, pluskiew itp. Jest to szczególnie ważne w magazynach przeznaczonych do przechowywania żywności. Koszt wynajmu/kupna. Należy zwrócić uwagę nie tylko na parametr ceny, ale również na to, co ona zawiera. Na przykład koszty wody, energii elektrycznej, ochrony itp.

Efektywna praca urządzeń załadowczych jest możliwa tylko wtedy, gdy różnice w podłożu nie przekraczają 1 mm na metr kwadratowy. Niewątpliwym atutem jest obecność bezpiecznych metalowych drzwi w pomieszczeniu magazynowym. Należy jednak wziąć pod uwagę nadzór wideo i obecność pracowników ochrony w strefie składowania.

Żadna firma handlowa ani przemysłowa nie może się obejść bez magazynów. Dlatego też przedsiębiorcy stają przed pytaniem o wybór magazynów. W tym artykule wyjaśnimy bardziej szczegółowo, jak wybrać magazyn, jakimi kryteriami kierować się przy wyborze i tak dalej. Przed omówieniem kryteriów dla przyszłego magazynu, ważne jest, aby zrozumieć, do czego będzie on wykorzystywany.

Niektóre towary są bardziej opłacalne do przechowywania na zewnątrz. Należą do nich różne wyroby metalowe, węgiel i materiały budowlane. Innym ważnym czynnikiem przemawiającym za wyborem otwartej powierzchni jest łatwiejszy dostęp do towarów. Towar powinien być umieszczony w możliwie najkorzystniejszym miejscu. Najbardziej popularne towary powinny być umieszczone jak najbliżej podjazdu, a te, które są rzadko potrzebne, powinny być tak umieszczone, aby nie przeszkadzały w transporcie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here