Gitterbox

Na tradycyjnej palecie towar układać można stosunkowo łatwo. Zapakowane w wygodne, np. kartonowe pojemniki wystarczy złożyć jeden na drugim. Jak poradzić sobie z produktami, które są bardzo ciężkie, wielkie lub mają na tyle nieregularne kształty, że niemożliwe jest tradycyjne układanie ich na palecie? Dla takich sytuacji powstał gitterbox.

Skrzyniopaleta gitterbox – specyfikacje

Co wyróżnia popularny gitterbox od innych skrzyniopalet? Aby tego rodzaju pojemniki mogły zapewnić optymalny i wygodny transport, muszą tak jak inne charakteryzować się znormalizowanymi wymiarami. Dlatego w ich podstawie znajduje się standardowa paleta drewniana lub z tworzywa sztucznego. To, co je wyróżnia, to siatkowa obudowa. Stalowa siatka wykonana jest z galwanizowanych i ocynkowanych ogniw, które są odporne na działanie zmiennych warunków atmosferycznych, dzięki temu pojemniki z powodzeniem mogą być używane zarówno w środku pomieszczeń jak i na zewnątrz. Jedna boczna ściana siatki jest ruchoma i można ją otwierać oraz zamykać, znacznie to ułatwia dostanie się do towaru nawet wtedy, gdy pojemniki ustawione są jeden na drugim. Skrzyniopalety są bardzo wytrzymałe i odporne na mechaniczne uszkodzenia, można je bez obawy układać jedne na drugiej, a cztery stopy umożliwiają dojechanie wózkiem widłowym od każdej strony.

Gitterbox wymiary, które służą logistyce

Te praktyczne pojemniki wykorzystywane są w różnego rodzaju branżach. Służą między innymi przemysłowi budowlanemu czy stalowemu. Łatwo transportować w nich elementy motoryzacyjne oraz inne, które charakteryzują się niestandardowymi wymiarami oraz dużą ciężkością. Pojemnik gitterbox wymiary posiada oczywiście takie, które umożliwiają łatwy, wydajny i elastyczny transport wraz z innymi znormalizowanymi paletami. Regulowane są normą europejską i nie mogą odbiegać standardowym wymiarom europalet, które wynoszą 1200x800mm. W zależności od zastosowań mogą się nieznacznie różnić wysokością. Nowoczesne technologie pozwoliły na stworzenie pojemników tego rodzaju, które całkowicie wykonane są z tworzywa sztucznego, a mimo to idealnie wpasują się w potrzeby rynku, które obsługują skrzyniopalety z siatką stalową. Pojemniki z łatwością można sztaplować, a to czyni je szczególnie ekonomicznymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here