kelrnerka

Kelnertwo w lokalach gastronomicznych może być to bardzo ciekawa oraz łącząca w sobie charakter i osobowość praca. Ciągły ruch, obcowanie wśród ludzi oraz zmieniające się okoliczności mogą fascynować oraz dodawać niektórym energii, ale również z tego samego powodu mogą być uciążliwe i męczące dla psychiki. Jak wygląda praca kelnera z bliska? Jakie kelner ma obowiązki? Odpowiadamy!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/kelner-charakter-pracy-i-realia/

Jakie są obowiązki kelnera?

Kelner nie tylko obsługuje gości znajdujących się w lokalu, ale również ma za zadanie przyjmować klientów, proponować miejsce usadowienia, odbierać zamówienie, w kulturalny oraz atrakcyjny sposób je doręczyać. Również przynosi gościom kartę dań, proponuje ich wybór oraz dostosowuje je do pory dnia i roku. Dobrze więc aby kelner znał na pamięć całą kartę dań. Ważne jest, aby wiedział wszystko w którym momencie pojawić się i być czujnym na wezwanie klienta. 

W taki sposób nie męczy go, lecz daje czas do namysłu. Nachalne dopytywanie o pomoc może jedynie zaszkodzić oraz zniesmaczyć klienta. Ostatnim etapem jest przeniesienie rachunku za zamówienie. Poza obsługą klienta do obowiązków kelnera będzie należało dbanie o czystość lokalu. Musi on przystraja cicho oraz sprzątać po gościach. Talerze muszą być odniesione do zlewu, a stół przygotowany na przyjęcie nowych klientów.

Znajomość kuchni w pracy kelnera

Kelner powinien znać zawartość karty danych. Powinien być on również świadomy tego, co jest w danym momencie serwowane. W taki sposób uniknie on niepotrzebnego faux-pas, spowodowanego nie wiedzą podczas pytania gościa o składniki znajdujące się w wybranym daniu. Umiejętność posunięcia wina, piwa lub soku w zależności od klienta i okoliczności jest również cechą, która charakteryzuje mistrzów w zawodzie kelnera. Dobry kelner wie, kiedy istotne jest łączenie alkoholu z potrawą.

Zobacz też: http://www.inscripte.pl/kelner-zarobki-i-miejsce-zatrudnienia/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here