Konwersja norm ISO/DIN/PN coraz popularniejsza

Interesuje Was temat dotyczący norm ISO/DIN/PN? Można powiedzieć, że jest on coraz bardziej na czasie. Czym odznaczają się poszczególne normy ISO/DIN/PN? Czy konwersja to zadanie stosunkowo trudne do wykonania przez osobę, która wcześniej nie miała z tym tematem nic do czynienia?

Czym cechują się poszczególne normy?

Najważniejsze są normy ISO. Sprawdza je, zatwierdza, a w razie czego wycofuje taka organizacja pozarządowa, jak Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna. Jakie wiadomości warto wiedzieć na temat tej konkretnej placówki? Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna powstała w 1947 roku, a w tym momencie ma siedzibę w Genewie. Do głównych zadań ISO należy przede wszystkim rozwój normalizacji biorąc pod uwagę skalę światową. Ma to ułatwiać na przykład międzynarodową wymianę dóbr, a także usług. Zapobiega to powstawaniu rozmaitych barier technicznych w handlu pomiędzy na przykład firmami z różnych kontynentów. Sprzyja to również rozwojowi współpracy naukowej, technicznej, ekonomicznej oraz intelektualnej.

Warto również poznać najważniejsze informacje na temat pozostałych oznaczeń. Drugie w kolejności są normy DIN. Niemiecki Instytut Normalizacyjny (Deutsches Institute für Normung) powstał w 1917 roku, czyli mniej więcej 30 lat przed Międzynarodową Organizacją Normalizacyjną. W 1918 roku ten podmiot opublikował swoją pierwszą normę. Dokładnie 34 lata po założeniu Niemiecki Instytut Normalizacyjny wstąpił do ISO. Na terenie Polski, ale tylko u nas, są stosowane Polskie Normy. W głównej mierze odpowiada za nie Polski Komitet Normalizacyjny – to państwowa jednostka organizacyjna, która między innymi zatwierdza, wycofuje, a także rozpowszechnia PN.

Zapoznaj się z produktami firmy Stalmut -> https://stalmut.pl/oferta/sruby/sruby-din-933-iso-4017-szesciokatne-pelnym-gwintem/

Czy konwersja jest trudna do przeprowadzenia?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta: wykonanie tego zadania nie sprawia nikomu żadnych wielkich trudności. Na pewno bardzo ważne jest jednak to, aby skorzystać z odpowiedniej tabeli konwersji norm, która ułatwia szybkie i bardzo dokładne zrealizowanie tego konkretnego zadania. Należy zwrócić uwagę na fakt, że konwersja dotyczy nie tylko śrub, ale także również nakrętek, kołków, wkrętów, nitek, zawleczek itp. W tym gronie znajdują się także podkładki. Jak to wszystko wygląda od tak zwanej kuchni? Podkładki okrągłe płaskie mają między innymi normę DIN 125. Po skorzystaniu z tabeli konwersji norm dowiecie się również o pozostałych oznaczeniach (są to w przypadku tych produktów ISO 7089/PN 82006). Warto zaznaczyć, że wykonanie tego zadania nie zajmuje wiele czasu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here