Agencja pracy w Krakowie

Jeśli całkiem niedawno prowadziłeś rekrutację pracowników, to dobrze wiesz, jak czasochłonne i angażujące jest to zadanie. W dodatku uzupełnianie kadr bywa dziś ekstremalnie trudne, co wynika z bardzo niskiego poziomu bezrobocia oraz silnej presji płacowej. Szczególnie dobrze ten problem znają pracodawcy w Krakowie, którzy niezależnie od branży narzekają na niedostateczną podaż pracowników. Najlepszym sposobem na to, aby oszczędzić sobie nerwów i cennego czasu jest powierzenie procesu rekrutacji profesjonalnej agencji pracy w Krakowie. Dowiedz się, w czym taka agencja realnie Cię odciąży.

Ogłoszenie rekrutacji

Same przygotowania do ruszenia z rekrutacją pracowników mogą być bardzo czasochłonne i wprowadzić w firmie chaos. Pracodawca musi wybrać miejsca publikacji ogłoszeń (analizując je pod kątem zasięgów), stworzyć atrakcyjnie brzmiące ogłoszenie, opracować je pod kątem nie tylko treściowym, ale też graficznym (aby wyróżniało się na tle tysięcy innych), a następnie wskazać osoby, które będą odpowiedzialne za nadzorowanie efektów rekrutacji (jeśli nie chce zajmować się tym osobiście).

Jednak takie działania mogą się okazać nieskuteczne, szczególnie w tych branżach, w których obserwujemy ostrą rywalizację między firmami o najlepszych pracowników. Przykładem może być tutaj sektor IT, w którym standardowa rekrutacja polegająca na publikacji ogłoszeń przynosi coraz gorsze rezultaty – tutaj trzeba się nieco bardziej wysilić i sięgnąć po inne metody pozyskiwania pracowników (np. płatne kampanie w Google).

Jeśli na samą myśl o tak żmudnych przygotowaniach do rekrutacji czujesz się zmęczony, to najwyraźniej powinieneś powierzyć to agencji pracy w Krakowie, która przejmie na siebie wszystkie obowiązki związane z ogłoszeniem naboru pracowników.

Przyjmowanie i weryfikowanie podań kandydatów

Rekrutacja ruszyła i teraz możemy już cierpliwie czekać na pierwsze podania, które w dzisiejszych czasach są nadsyłane głównie w formie elektronicznej. To bardzo ułatwia „ogarnięcie” rekrutacji, natomiast sprawa wcale nie jest taka prosta, jak się wydaje. Podstawowy problem stanowi to, że przeważająca część aplikacji prawdopodobnie będzie się nadawać tylko do kosza z uwagi na niewystarczające kwalifikacje kandydatów.

Po 10, 20 czy 50 aplikacji niezgodnej z oczekiwaniami pracodawcy może się pojawić frustracja, a w końcu pokusa, aby nieco obniżyć kryteria. To częsty błąd popełniany przez pracodawców, który grozi tym, że firma zatrudni nieodpowiednią osobę i szybko będzie musiała się z nią rozstać. Dlatego lepiej jest tutaj zdać się na pomoc doświadczonej agencji pracy w Krakowie.

Sprawdzonym partnerem dla rekrutujących firm jest Verita HR (https://veritahr.com/krakow/agencja-pracy/), czyli najlepiej oceniana agencja pracy na krakowskim rynku, której usługi rekomenduje aż 97 proc. klientów biznesowych oraz 90 proc. pracowników zatrudnionych za jej pośrednictwem.

Umawianie i przeprowadzanie rozmów kwalifikacyjnych

Jest to jeden z najbardziej czasochłonnych i angażujących etapów rekrutacji, od którego jednak w dużej mierze zależy to, czy rzeczywiście uda się pozyskać do firmy odpowiednich ludzi. Rozmowa kwalifikacyjna służy przede wszystkim zweryfikowaniu informacji zawartych w podaniu, a także ocenie cech charakterologicznych kandydata oraz jego kompetencji miękkich (np. reakcja na sytuację stresową, umiejętność prowadzenia konwersacji – szalenie ważne w przypadku chociażby handlowców).

Rozmowę kwalifikacyjną zawsze powinna przeprowadzić osoba mająca w tym duże doświadczenie, potrafiąca odczytywać mowę ciała oraz zadawać takie pytania, które pozwolą ocenić kandydata pod kątem jego przydatności dla pracodawcy. Warto powierzyć ten etap profesjonalnej agencji HR.

Ocena i selekcja kandydatów

Po zakończeniu etapu rozmów kwalifikacyjnych specjaliści agencji przystępują do końcowej analizy kandydatów i ostatecznej selekcji. Pod uwagę brane są ich kwalifikacje zawodowe, wrażenie, jakie zrobili podczas rozmowy, a także potwierdzone cechy, które są wymagane na danym stanowisku (np. odporność na stres, punktualność, rzeczowość etc.).

Na tej podstawie agencja proponuje swojemu klientowi konkretne kandydatury wraz z uzasadnieniem swojego wyboru. Spośród nich pracodawca wybiera osobę lub osoby, z którymi chce współpracować.

Negocjowanie indywidualnych warunków zatrudnienia

Pracodawca może sobie zażyczyć, aby agencja pracy w jego imieniu podjęła indywidualne negocjacje płacowe z wybranymi kandydatami. Warto skorzystać z tej możliwości, ponieważ agencja ma doskonałe rozeznanie na rynku i wie, jakie warunki może zaproponować, aby z jednej strony nie narazić klienta na wysokie koszty, a z drugiej nie ryzykować utraty szansy na pozyskanie dobrego pracownika.

Jak widać zaangażowanie agencji pracy w Krakowie w proces rekrutacji nowych pracowników gwarantuje pracodawcy bardzo wysoki komfort oraz bezcenny święty spokój, co pozwala mu skupić się na innych ważnych aspektach prowadzenia biznesu. Więcej o korzyściach wynikających z powierzenia rekrutacji profesjonalistom można przeczytać na stronie https://veritahr.com/krakow/rekrutacja-pracownikow/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here