Sala konferencyjna

Sala konferencyjna to miejsce spotkań i różnego rodzaju meetingów. Są to wydarzenia, które stanowią nieodłączny element pracy w korporacji. Salę konferencyjną można nazwać miejscem, które jest wizytówką każdej firmy. Dlatego tak ważne jest by było ono reprezentatywne oraz budziło zachwyt. Przy aranżowaniu sali konferencyjnej nie możemy także zapomnieć o jej funkcjonalności.

Źródło: https://www.poprostukasia.pl/sala-konferencyjna/

Wybierz odpowiedni kolor

Kolory, które znajdują się w pomieszczeniu biurowych lub konferencyjnym odgrywają kluczową rolę. Miejsce pracy ma się wyróżniać profesjonalizmem, dlatego nie należy wybierać niestandardowych rozwiązań w przypadku kolorów. Starajmy się wybierać sprawdzone połączenia kolorystyczne, na przykład czerń, biel lub sprawdzoną szarość. Najlepiej, żeby sala konferencyjna była urządzona w kolorystyce stonowanej, która jest łagodna i przyjemna dla nas.
Wybór nadmiernie żywych kolorów może się nie sprawdzić w tym przypadku.

Pamiętaj o funkcjonalności

Sala konferencyjna oprócz tego, że ma wyglądać profesjonalnie, powinna również być funkcjonalna. W końcu jest to miejsce do pracy, dlatego ma być ergonomiczne i odpowiednio wyposażone. Przed ustawieniem mebli w tym pomieszczeniu, warto przemyśleć dokładnie, które miejsce będzie odpowiednie. Muszą być one ustawione tak, żeby współgrać z wymiarami sali. Tylko wtedy, będziemy mogli wykonywać swobodnie czynności podczas pracy. Jeżeli mimo to, nadal nie wiemy, jak dobrze rozstawić meble, można skorzystać z jednego z 3 podstawowych sposobów rozstawienia mebli w sali konferencyjnej.

Pierwsza wersja to ustawienie stołu w środku, wtedy będziemy mogli siedzieć ze swoimi współpracownikami lub klientami twarzą w twarz. Druga opcja to ustawieniu kilku stołów, tak by tworzyły ‚podkowę’. Wtedy osoby uczestniczące w spotkaniu będą mogli usiąść wyłącznie po zewnętrznej stronie. Ostatni sposób to zastosowanie stołu rozkładanego, jest to świetne rozwiązanie w przypadku małych powierzchni.

Jaki kształt stołu wybrać?

Wybór stołu do sali konferencyjnej jest istotny. A najbardziej powinniśmy się zastanowić nad jego kształtem. W końcu stół jest serce tego pomieszczenia. Do wyboru mamy stoły kwadratowe, okrągłe oraz prostokątne. Stoły, które posiadają ostre krawędzie podkreślą hierarchię w pracy, warto mieć to na uwadze. Z kolei stoły okrągłe gwarantują luźniejszą atmosferę.

Zobacz też: http://www.inscripte.pl/poczekalnia-w-stylu-retro-jak-ja-urzadzic/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here