Praca szuka człowieka

Kiedy postanawiamy, że pora zmienić pracę, czujemy jednocześnie radość, ale i obawę przed tym, że nie uda jej się znaleźć. Zastanawiamy się, jak efektywnie szukać pracy, żeby nie szukać jej długo i znaleźć taką, z której będziemy zadowoleni i dumni. Oczywiście musimy wspomóc się różnymi źródłami, takimi jak internet, gazety, czy znajomi. Przede wszystkim nie można się załamywać, kiedy po kilku tygodniach nikt do nas nie zadzwoni, ani nawet nie odpisze na maila. Pamiętajmy, że firmy mają swoje procedury i czasem czeka się ponad miesiąc, aż zostanie wybrany odpowiedni kandydat na dane stanowisko. Samo ogłoszenie może ukazywać się przez kilka tygodni, więc powinniśmy być cierpliwi.
Na początku zróbmy sobie taką pomocniczą listę, gdzie będziemy wysyłać nasze C.V. Czyli na przykład strony internetowe, czyli tak zwane portale rekrutacyjne, które mają oferty pracy. Jeżeli nie jesteśmy zarejestrowani na takich stronach, warto to zrobić, ponieważ po zalogowaniu się ukażą się dopasowane do nas oferty, czyli na przykład sekretarka, albo pracownik budowlany. Jest również możliwość zwężenia kryteria wyszukiwania do interesującej nas miejscowości, co pozwoli nam zaoszczędzić dużo czasu. Plusem takich stron jest również to, że można od razu aplikować na dane stanowisko, nie trzeba mieć osobnego maila, żeby na przykład kopiować adres poczty mailowej. Wystarczy, że po naciśnięciu zakładki „”aplikuj: wybierzemy z komputera załącznik w postaci C.V oraz listu motywacyjnego i gotowe. Nasze dokumenty do firmy wysłane. Kolejnym sposobem na szybkie i efektywne szukanie pracy, to odwiedzenie agencji pośrednictwa pracy i doradztwa personalnego, które pomogą nam wyszukać odpowiednie dla nas oferty. Może nie znajdziemy tam super dobrze płatnej pracy, ale jeżeli na daną chwilę szukamy czegoś, żeby w międzyczasie zarobić kilka złotych, to na pewno coś znajdziemy. Powiatowe urzędy pracy to również miejsce, które powinniśmy odwiedzić, ponieważ sporo ofert jest wywieszanych na gablotach, ale też warto wejść na ich stronę internetową i zobaczyć, czy jest coś ciekawego. Sprawdźmy też, czy akurat nie ma w naszym mieście czegoś takiego, jak targi pracy, które cieszą się coraz większą popularnością wśród firm szukających nowych pracowników. Jeżeli szukamy pracy w konkretnej dziedzinie, w naszej okolicy na pewno są jakieś firmy, które się specjalizują w interesującej nas branży, tak więc możemy pójść do takich firm i złożyć dokumenty aplikacyjne. Być może na daną chwilę nie będą nikogo potrzebowali, ale warto zostawić u nich C.V. Popytajmy tez naszych znajomych, może akurat jeden z nich wie o tym, że w którejś z firm potrzebują pracownika. Na pewno nie wysyłajmy hurtowo swoich C.V. do przypadkowych firm, skupmy się tylko na tych, które nas interesują i które zajmują się branżą, na której się znamy.
Najważniejsze, to nie poddawać się i szukać do skutku. Jeżeli na spotkaniu rekrutacyjnym nie podoba nam się sposób wykonywania pracy, bądź też proponowane zarobki, szukajmy dalej. W końcu na pewno znajdziemy taką pracę, z której będziemy bardzo zadowoleni.

PODZIEL SIĘ
Następny artykułŚwiadectwo pracy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here