Jak szukać pracy

Każdy chciałby wykonywać pracę, w której będzie sobie dobrze radził, będzie się realizował zawodowo, rozwijał, a przede wszystkim otrzymywał godziwe wynagrodzenie.

Nasze oczekiwania są uzasadnione i całkiem naturalne. Każdy chce być szczęśliwy w miejscu, w którym spędza jedną trzecią życia. Nikt nie chce się męczyć na stanowisku, które mu się nie podoba. Wobec tego nasuwa się pytanie: Jak szukać pracy? Jest wiele sposobów, żeby rozwijać się zawodowo i rekrutować na różne stanowiska. Wszystko też zależy od tego, jakie mamy oczekiwania, umiejętności oraz doświadczenie zawodowe. Dobrym sposobem jest składanie aplikacji bezpośrednio w danym zakładzie, w którym chcemy pracować. Wcześniej dobrze jest zdobyć jakieś informacje o tym miejscu, wtedy, gdy zostaniemy już zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną, będziemy mogli błysnąć wiedzą o danej firmie. Inni mogą nie mieć takiej wiedzy i dostaniemy dodatkowe punty. Trzeba na taką rozmowę stosownie się ubrać. Kuse spódniczki, ekstrawaganckie kolory raczej odpadają, jeśli staramy się o formalne stanowisko. Musimy ubrać się adekwatnie do stanowiska, na które startujemy. Mocny, wyzywający makijaż jest niedopuszczalny.

Dużym ułatwieniem są aplikacje takie jak pracuj.pl. Możemy tam przeglądać i porównywać mnóstwo ofert pracy. Możemy też stworzyć w takiej aplikacji swoje CV, umieścić w nim swoje doświadczenie zawodowe, umiejętności, predyspozycje, a nawet zainteresowania i hobby. Jeśli znamy jakieś języki obce, koniecznie trzeba o tym napisać w formularzu zgłoszeniowym. To ważna i cenna umiejętność w dzisiejszych czasach. Szczególnie przydaje się język angielski, niemiecki i rosyjski.

Warto się nie ograniczać i szukać pracy za pośrednictwem internetu i portali ogłoszeniowych. Mamy tam mnóstwo ogłoszeń. Warto przeglądać jak najwięcej i nie bać się aplikować. Wracając do stosownego ubioru w miejscu pracy – to naprawdę ważne i nie należy tego bagatelizować. Jesteśmy oceniani przez pryzmat tego jak wyglądamy, czy nam się to podoba czy nie. Słynne powiedzenie: „Jak Cię widzą tak Cię piszą” jest bardzo prawdziwe. Niektóre osoby zdają się tym w ogóle nie przejmować.
Potem widzimy takie ofiary mody na ulicach. To, co mamy w głowie przekłada się na nasz styl ubierania. Każdy dyrektor woli zatrudnić osobę zrównoważoną pod względem emocjonalnym i psychicznym.

Ważny na rozmowie kwalifikacyjnej jest również kontakt wzrokowy. Nawet jeśli jesteśmy nieśmiali, nie należy go unikać i patrzeć po ścianach. Po prostu trzeba wcześniej poćwiczyć patrzenie komuś w oczy. To nie jest takie straszne. Jeśli patrzymy w oczy, to stajemy się dla drugiego człowieka osobami wiarygodnymi, godnymi zaufania.
Pokazujemy też w ten sposób naszą pewność siebie. A pewność siebie można również wyćwiczyć. Można próbować siedzieć w domu w tak zwanych pozycjach mocy, oznacza to siedzenie z rękami założonymi za głowę i wysoko uniesionymi nogami, tak zwykle siedzą szefowie w swoich gabinetach albo osoby pewne siebie, swojej tożsamości i swojego stanowiska służbowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here